1. „Adobe illustrator“ pamoka: Abstraktus fonas

Adobe illustrator pamoka: Abstraktus fonas.

Pagrindiniai dalykai kuriuos išmoksite: naudotis pen tool, spalvų perėjimai (Gradients), objektų suliejimai (Blend).

Šioje pamokoje parodysiu kaip padaryti patį elementariausią abstraktų foną (1. pav). Ši pamoka skirta naujokamas, naudota Adobe illustrator 10 versija (tinka ir naujesnės versijos).

1. Sukuriame naują dokumentą:

 2 pav.

 

2. Aš pasirinkau 800x 800 pikselių dydį, Jūs galite pasirinkti kokį norite.

3 pav.

3. Nupiešiame kvadratą (rectangle) per visa dokumentą (800x 800)

4 pav.

 4. Nupiešus kvadratą, reikia pasirinkti jo spalvą. Šiuo atveju (5 pav.) kvadrato vidus yra baltas, o apvedimas (stroke) juodas.

5. pav

5. Nuimame nuo kvadrato apvedimą (nepamirškite kvadrato paspausti naudojant selection tool, jei jis nėra pasirinktas)

6 pav.

6. Pasirenkame spalvų perėjimo efektą (gradient). Standartiškai dažniausiai nustatytas perėjimas iš juodos į baltą spalvą (7 pav.)

7 pav.

 

 7. Pasirenkame spavų perėjimą iš centro (radial).

8 pav.

 8. Standartiškai dažniausiai būna nustatyta grayscale spalvų gama. Pasirenkame RGB.

9 pav.

9. Toliau parenkam kvadratui perėjimą iš raudonos į tamsiai raudoną spalvą. Pirmiausiai pasirenkam centro spalvą (10 pav.)

10 pav.

 

10. Tada pasirenkam kvadrato kraštų spalvą (11 pav.). Aš pasirinkau perėjimą ir šviesiai raudonos į labai tamsiai raudoną spalvą, kad spalvos „nesipjautų“. Nenaudokite perėjimo iš raudonos į mėlyną spalvą- atrodys nekaip.

 

 

11 pav.

11. Pasirinkite gradient slider ir paeksperimentuokit paslankiodami jį į kairę arba dešinę (12 pav.).

 

12 pav.

 

12. Sekančiame žingsnyje reikės nupiešti liniją (13 pav.) naudojant pen tool. Stenkitės nupiešti kuo labiau panašią į esančią pavyzdyje. Jei iš pirmo karto nepavyks, bandykite tol, kol išeis. Iš pradžių gali atrodyti, kad šis pen tool yra nevaldomas J, tačiau jis yra pats svarbiausias įrankis vektorinėje grafikoje, todėl jį įvaldyti yra labai svarbu!

 

13 pav.

 

13.  Nupiešę pirmąją liniją, nupieškite antrą, kaip 14 pav. pažymėtąją.

 

14 pav.

 14. Dabar pasirinkite abi linijas naudojant selection tool.

 

15 pav.

 

15. Toliau padarysime taip, kad tarp šių linijų atsirastų dar 30 linijų. Atliekame veiksmus tokia seka: įsitikiname kad abi linijos pažymėtos, einame į Object/ Blend/ Blend Options (16 pav.).

 

16 pav.

 

16. Atsidariusioje lentelėje nustatome tokius parametrus (17 pav.) ir spaudžiame ok.

 

17 pav.

 

17. Įsitikiname, kad abi linijos vis dar pažymėtos J. Einame į Object/ Blend/ Make.

 

18 pav.

 

18. Turėjo gautis štai toks perėjimas iš pirmos linijos į antrąją (19 pav.). Gadangi mūsų pirmoji ir antroji linijos buvo juodos, tad ir tarp jų automatiškai atsirado juodos linijos. O kas nutiktų, jei antrosios mūsų nupieštos linijos spalvą pakeistume į raudoną?

 

19 pav.

 

19. Kad pamatytume, kas gausis, pasirenkam vieną (antąją arba pirmąją) mūsų nupieštą liniją naudojant direct selection tool (20 pav.).

 

20 pav.

 

20. Pasirinkę vieną iš linijų, parenkam jai raudoną spalvą (stroke colour). Kaip matome, gavosi spalvų perėjimas iš juodos į raudoną.

 

21 pav.

 

21. Gavome abstraktų objektą, sudarytą iš linijų. Toliau, kad gauti tokį foną, kaip pačioje pradžioje rodytame pavyzdyje (1 pav.) reikės padaryti šio objekto tris kopijas. Padaryti kopiją galima taip: laikydami klaviatūros mygtuką alt, pele veskite objektą į kitą vietą, tada atleiskite pelės mygtuką ir tik tada atleiskite mygtuką alt. Paeksperimentuokit kol gausit norimą rezultatą.

 

22 pav.

 

22. Gautą naują objektą pasukinėkite (23 pav.)

 

23 pav.

 

23. Turėjote gauti kažką panašaus į tai, ka matote 24 paveikslėlyje. Sekančiame žingsnyje reikėtų apkarpyti tas už kvadrato ribų išlindusias linijas.

 

24 pav.

 

24. Kad apkarpytume viską, kas yra už kvadrato ribų, rekia ant viršaus uždėti tokio pačio dydžio kvadratą. 25 paveikslėlyje matote, kad aš nupiešiau žalią kvadratą (visiškai nėra skirtumo, kokia kvadrato spalva, svarbu, kad ji būtų tokio dydžio, kokio yra pirmasis kvadratas). Nupiešę kvadratą, reikia pasirinkti visą mūsų nupieštą turinį. Naudojant selection tool apvedame pele viską, ką esame nupiešę.

 

25 pav.

 

25. Spaudžiame dešinį pelės klavišą ir pasirenkam Make Clipping Mask.

 

26 pav.

 

 

 

Viskas!!

 

 

24 mintys apie “1. „Adobe illustrator“ pamoka: Abstraktus fonas”

 1. Problema tiek vienam tiek kitam zmogui atsitiko kad atliekant Blend, linijom uzsipildo ne visas tarpas. Lieka tokie tusti plotai, bus patarimu? 🙂

 2. Prieš atliekant „Blend“, reikia pasirinkti „specified steps“, kuo daugiau pasirinksi- tuo daugiau linijų bus tarpe ir tuo pačiu daugiau užsipildys tarpas

 3. Aš padarau Make Clipping Mask, paskui išsaugau EPS formatu, konvertuoju į JPEG ir matosi, kad tie konturai kurie apsikirpo, pavirto į nereikalingą baltą foną. Ką blogai darau?

 4. Kai padarai „make cliping mask“ pasirink:
  Object/Crop Area/Make. Prieš tai darydamas žiūrėk kad dokumente nebūtų niekas pažymėta.

 5. Nepraėjo nė pora valandų ir išsiaiškinau 🙂 Aš naudoju CS4, o ten šiokie tokie pokyčiai: „The artboard tool is an evolution of the crop area tool from Illustrator CS3“. Dabar viskas ok.

 6. Kaip padaryti, kad vingiuota linija turėtų blur efektą, bet nebūtų rastrinė?

 7. Dėkui, tikrai pravertė, tik aš esu visiškas pradinukas todėl nelabai suprantu. 6 pav. yra pavaizduota tokia lentelė ir užrašyta „Pathfinder“ pas mane tokios nėra, gal galėtum pasakyti kaip ją išsikviesti?

 8. Dekui uz idomu puslapi.Labai noriu ismokti dirbti su Adobe Illustrator,bet kolkas esu visai zalia:(( Prisipazinsiu,kad man nesigavo pakartoti tavo pamokos. Turiu labai daug klausymu.Butu daug paprasciau jeigu matyciau viska smulkiai „step by step“.Ar reikia kiekvienam veiksmui kurti atskira layer’i kaip photoshope? Kaip ismokti valdyti pen tool..Gal yra kur nors issamios pamokos „zaliems“? Bukit geri,jei kas zinote pasidalinkite:)

 9. Nesigauna nupiešti linijų, nes užsipildo iškart kažkokia forma, o ne linija gaunasi, ką blogai darau? 🙂

 10. Norjėau paklaust,pradėjau daryt ant „Photoshop CS3“ ,nes kituose puslapiuose yra panaši pamoka,tai ant „Photoshop CS3“ nėra tokio dalyko „Object > Blend > Blend Options“ taip ?

 11. Labai ačiū už puikią pamoką, viskas gavosi tiksliai taip kaip parašei.
  Jei gali padaryk dar tokių pamokėlių, tu labai gerai išaiškini.

 12. Šaunuolis – labai gerai aprašei kaip pradedantiesiems. Su grafikos programomis nesu naujokė, bet Illustrator tik pradedu. Pasakysiu ko trūko:
  Neparodei,kaip piešti lenktą liniją su plunksna (buvau užmiršus, nors vakar skaičiau, taigi sugrįžau ir pažiūrėjau http://illustrationinfo.com/?p=156

  Pas mane gal nesigavo linijų spalvų perėjimas, pakeitus spalvą (jos vienos spalvos). Kažkaip negalėjau pažymėti vienos linijos, tik kraštines…

 13. Na nelabai ir parodysi kaip piešti su pen tool. Reikia jį pačiam įvaldyti, reikia šiek tiek intuicijos su juo. Kad gautūsi linijų spalvų perėjimas, reikia pasirinkti vieną liniją naudojant direct selection tool ir parinkti vieną spalvą, tada kitą liniją ir kitą spalvą.

 14. Vienos linijos negalėjau niekaip pažymėti su direct selection tool, žymėjosi tik kraštinės 🙂

  O ten angliškoje pamokoje tiesiog aprašyta, kaip piešti lenktą liniją – tiesiog padėjus antrą tašką neatleisti pelės ir lenkti liniją

 15. Na taip, tų linijų, kurios sugeneruojamos naudojant blend tool neis pažymėti, kol nepadarysi „expand“. Su pen tool reikia praktikos, kai jį įvaldysit galima bet ką nupiešti. Taip pat būtina naudoti pathfinder funkcijas įvairiom figūrom piešti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *