Kaip išsaugoti vectorinį failą naudojant „adobe illustrator“

1. Spaudžiam save as ir pasirenkam eps formatą (1 pav.) Spaudžiam save.

1 pav.

2. Eps Format Options langelyje pasirenkam viską kaip 2 paveikslėlyje.

2 pav.

3. Spaudžiam Yes (3 pav.)

3 pav.

Jau turime išsaugoję eps formatą, liko jpeg.

4. Spaudžiam export

4 pav.

5. Pasirenkam JPEG formatą. Failą būtina pavadinti taip pat, kaip pavadinote eps formatu išsaugotą, pvz. abstract.eps ir abstract.jpg

5 pav.

16 minčių apie “Kaip išsaugoti vectorinį failą naudojant „adobe illustrator“”

 1. Sveikas,
  Corelyje reikia pasirinkti export ir tada pasirenki formatą eps (Encapsulated postscript). Spalvų paletė turi būti RGB. Jei iliustracijose yra teksto, jis turi būti vektorinis (export text as curves).

 2. dėkui. kažkaip praleidau pro akis anksčiau šį formatą, todėl ir klausiau. Beje, man labiau patiko senesnis tavo svetianės dizainas. 🙂

 3. Sveiki, o jei paveikslėlis būna su transparency elementais tai jį išsaugant EPS formatu reikia nurodyti kokia bus raiška, bet tada kaip ir nelieka vektorinės grafikos privalumų. Kaip iš tikro?

 4. Na ir taisyklėse rašo, kad nenaudoti transparencies elementų. Bet tai pažiūrėjus į kitų darbus, tai be transperency nė žingsio. Kaip suprasti?

 5. Visi vectoriai yra be transparencie. Kaip pats sakiai, išsaugant 8 versija transparency verčiasi į rastrinę grafiką ir tai jau nebe vectorius. Visi puikiai išsiverčia be tranparency.

 6. Viskas, kas ne vectorinė grafika, yra talpinama lygiai taip pat kaip fotografijos. Tik po to, kai įkelsi, reikės pasirinkti raktažodžius, apibūdinimus ir kategorijas. Tarp kategorijų ir rinksies.

 7. Labas, Roberi, gal ne visai į temą klausimas, bet aš dar tik pradėjau kurti vektorines iliustracijas ir man kyla gana kvailų klausimų. Norėjau paklausti apie pradinius darbinio AI dokumento nustatymus, t.y. tuos, kurie yra File –> New… Taigi ar svarbus yra naujo dokumento size (aukštis ir plotis pixeliais)? Žinau, kad išsaugant JPEG jis svarbus ir yra mažiausio dydžio limitas. Ar geriau daryti tokį dydį, koks nurodytas minimalus, ar kuo didesnis, tuo geriau? O kaip su dydžiu išsaugant AI8 eps formatu? Gal jis kaip tik turi būti kuo mažesnis, kad mažiau vietos užimtų? Ar dydis apskritai nesvarbus? Spalvas kaip suprantu reikia nustatyti RGB, o kaip dėl ppi? Kokį palikti? Gal dar kažkas yra svarbaus, ko nepaminėjau?

 8. Sveikas,
  Visiškai nesvarbu kokį dydi pasirinksi, ar 100×100 ar 1000×1000, eksportuojant iš eps į jpg galėsi pasirinkti kokį nori dydį. Aš dažniausiai renkuose maždaug 500×500, bet kaip sakiau nėra skirtumo.

 9. Labai ačiū! O eksportuojant į JPEG reikia reguliuoti rezoliuciją? Ten galima pasirinkti – screen, medium, high?

  Ir kaip tau sekasi? Dar vis kuri iliustracijas?

 10. Taip rezoliuciją reguliuoti reikia. Pavyzdžiui pasirinkęs dokumento dydį 500×500 renkuosi 600dpi eksportuojant jpg.

  Sekasi normalei, karts nuo karto dar kuriu iliustracijas 🙂

 11. Labas,
  Man iškilo bėda. Kai Illustratoriuje išsaugau iliustracijas EPS formatu net ir visiškai nesudėtingos užima labai daug vietos – šimtus megabaitų. Žinoma microstockai tokių nepriima. Gal taip yra dėl to, jog EPS išsaugau tokio paties dydžio kaip ir JPG? O eksportuojant JPG nematau jokių nustatymų kur būtų galima pakeisti dydį

 12. Iliustratoriaus dokumento dydžio didelio nereikia, užtenka kokių 500×500, eksportuojant į JPG vat tada jau žiūrėti reikia kokį dydį pasirinkti. Jeigu eps failas užima šimtus megabaitų tai gali būti kaltas arba dokumento dydis arba efektų naudojimas 🙂 Reikia labai atsargiai naudoti visokius permatomumo ir „blur“ efektus nes jei greitai pripildo eps failą megabaitais. Tiesa naudojant šiuos efektus eps failo užimamas dydis pradeda priklausyti nuo to koks dokumento dydis, tad jei žadat daryti eps 10 versiją su efektais geriau rinktis dar mažesnį dokumento dydi – maždaug 100×100 px ir nedaugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *